Duyusal Oyun Seti

44 kişi şu anda bu ürünü görüntülüyor.

800 KDV dahil

Stokta

Peggi Duyusal Oyun Seti ile sunduğumuz ahşap tepsi, büyük ve küçük kap, büyük orta ve küçük boy kürekler, kuru duyusal malzemeler (kum, toprak, pirinç, bulgur, mercimek, nohut gibi) ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Duyusal oyun basitçe çocuğunuzun birden fazla duyusunu (görme, koku, tat, dokunma vb.) harekete geçiren aktiviteleri içerir. Bu oyunlarda her keşif, her dokunma, her hareket beyinde yeni bağlantıların oluşumunu destekler. 0-6 yaş döneminde duyusal oyunlar, çocuğun tüm gelişim alanlarını destekler.

6 ay ve üzeri.

Kullanım Şekli
1. Duyusal oyuna başlarken ahşap tepsinin yüzeyini kaplayacak kadar malzemeyi tepsiye boşaltın ve çocuğun erişebileceği bir yere koyun.
2. Duyusal oyunlar hem açık uçlu hem de kapalı uçlu şekilde organize edilebilir. Açık uçlu oyun kurduğunuzda çocuğa herhangi bir yönerge vermeden ve müdahale etmeden oyunu başlatabilirsiniz. Çocuk önündeki malzemelerle nasıl oynanacağını bilir ve oyuna istediği yönü verebilir.
3. Kapalı uçlu duyusal oyunlarda ise belli bir yönlendirme vardır. Örneğin bir kaptan diğerine aktarma, parmakla, elle ya da avuçla transfer oyunları, doldur-boşalt, içeri-dışarı kavramları ve farklı boyutlarda kürek kullanımını çalışabilirsiniz. Örneğin, kırmızı fasulyeleri topla ve bu kaba koy gibi bir yönerge vererek çocuğun başarma duygusunu aktif hale getirebilirsiniz.

Bakım Talimatı
Ahşap nesneler nemli bir bez ya da elma sirkesi ile temizlenebilir. Bulaşık makinesi kullanımı tavsiye edilmemektedir. Bütün ürünler ham bitmemiş ahşaptır, çocukların kullanımı için özenle zımparalanmış ve keskin yerleri törpülenmiştir. Ürünlerin ömürlerini uzatmak için yağlama işlemi yapmanızı öneririz. Bunun için temiz bir bez üzerine çok az miktarda yağ (Zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı gibi) sürüp dairesel hareketlerle yüzeye uygulayabilirsiniz. Kuruduktan sonra tekrar kullanabilirsiniz.

Boyutlar 23 × 33 cm
Yaş

1+

Tedarikçi

Peggi Play

Markalar

"Peggi Play, bebekler ve çocukların günümüzde oyun oynamak için doğal, kendiliğinden ve sade materyallere erişmesinin ne kadar zor olduğunun fark edilmesiyle başladı. Özellikle büyük şehir hayatında çocukların eskiye göre çok daha steril ve yapılandırılmış ortamlarda büyüdüğünü gözlemleyen Peggi Play, çocuk olmak demenin, doğduğun dünya ile temasının kesilmeden, bu dünyayı özgürce keşfedebilmek ve hayal gücünün peşinden gidebilmek demek olduğunu savunuyor. Pek çok alternatif okul öncesi yaklaşımı (Montessori, Waldorf, Reggio Emilia ve Pikler) ve gelişim psikolojisi teorisi, doğanın sunduğu oyun materyallerini ve açık uçlu oyunun önemini vurgular. Peggi Play'de çocuğunuzu ve sizi yaşadığımız dünyaya bağlayan, yaratıcı ve keyifli oyunlara ilham veren etik ilkelere uygun olarak üretilmiş oyun araçları bulacaksınız."