ZESTY NEST ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

BU METİN ONAYLAMANIZ HALİNDE TARAFI OLACAĞINIZ HUKUKİ İLİŞKİNİN BİR ÖZETİ NİTELİĞİNDEDİR. HEM BURADAKİ HEM DE MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİNDEİ TÜM MADDELERİ LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUN. SÖZLEŞME’Yİ İNTERNET ÜZERİNDEN KABUL ETTİĞİNİZDE YAHUT HİZMETLERİMİZİ KULLANDIĞINIZDA, YANİ BÖYLELİKLE BU MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ KAPSAMINDA BİR “ALICI” OLDUĞUNUZDA MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ’NDEKİ TÜM HÜKÜMLERİN HER BİR SATIRINI OKUDUĞUNUZU, DEĞERLENDİREREK TAMAMEN ANLADIĞINIZI, HÜKÜMLERE VAKIF OLDUĞUNUZU, BU HÜKÜMLERLE BAĞLI OLMAYI VE ÖDEME YAPMANIZ GEREKECEĞİNİ KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT ETMİŞ OLACAKSINIZ. HİZMET’İ ALMAK İSTEMİYORSANIZ VE BUNA GÖRE ÖDEME YAPMAK İSTEMİYORSANIZ LÜTFEN MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİNİ ONAYLAMAYIN. ONAYLAMAMANIZ DURUMUNDA HERHANGİ BİR ÜRÜN VEYA HİZMET SAĞLANMAYACAKTIR.

 

MADDE 1: TARAFLAR

 • SATICI

Satıcı İsim/Unvanı    : Zesty Nest İletişim ve E-Ticaret Anonim Şirketi

Açık Adresi               : Reşitpaşa Mah. Mazhar Reşitpaşa Sok. No:6 D:2 Sarıyer/İstanbul

Satıcı E-Posta            : [email protected]

Internet Sitesi            : www.zesty-nest.com

1.2 ALICI

Zesty Nest İletişim ve E-Ticaret Anonim Şirketi’ne ait olan www.zesty-nest.com internet sitesini (“İnternet Sitesi”) kullanarak işbu Ön Bilgilendirme Formu’na (“Ön Bilgilendirme Formu”) ve bağlantılı olduğu Mesafeli Satış Sözleşmesi’ne (“Sözleşme”) konu ürün (“Ürün”) üzerinde alım (“Satın Alma”) yapan kişi Alıcı olarak anılacaktır.

Alıcı Adı – Soyadı      : [Alıcı Adı – Soyadı ile doldurdunuz]

Açık Adresi                : [Alıcı Adresi ile doldurdunuz]

Telefonu                    : [Alıcı Telefon Bilgisi Giriniz]

Alıcı E-Posta             : [Alıcı E-posta Bilgisi Giriniz]

İşbu Sözleşme’de Alıcı ve Satıcı birlikte “Taraflar” ayrı ayrı “Taraf” olarak anılacaktır.

 

MADDE 2: ÖN BİLGİLENDİRME FORMU’NUN KONUSU VE KAPSAMI

İşbu Ön Bilgilendirme Formu kapsamında Alıcı’ya siparişinin detayları hakkında bilgilendirme yapılmakta olup, Alıcı’nın mal veya hizmetin elektronik olarak satın alınmasına ilişkin olarak Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) gereğince Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni onaylaması gerekmektedir. Alıcı, Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ne ilişkin bilgileri www.zesty-nest.com yer alan “Hesabım/Siparişlerim” sayfasından takip edebilecek ve siparişine ilişkin verdiği bilgileri “Hesabım” sayfasından değiştirebilecektir.

 

MADDE 3: SÖZLEŞME KONUSU MAL VE HİZMETİN TEMEL NİTELİKLERİ VE FİYATI (KDV DAHİL)

İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

Sözleşme konusu mal/hizmet: [Alıcının satın almak istediği ürünün tam adını yazınız]

Kargo hariç toplam ürün bedeli: [XX TL]

Kargo Ücreti: [XX TL]

Kargo Dahil Toplam Bedeli: [XX TL]

Ödeme Şekli: Kredi kartı ile KDV Dahil [XX TL]

İŞBU MADDE İHTİVASINDA BAHSİ GEÇEN SÖZ KONUSU ÜRÜN BEDELİ, ÖDEME KORUMA SİSTEMİ KAPSAMINDA SATICI ADINA, ALICI’DAN TAHSİL EDİLMEKTEDİR. ALICI ÜRÜN BEDELİNİ SATICI’YA ÖDEMİŞ SAYILACAKTIR.

BANKANIZ TARAFINDAN SUNULAN EK TAKSİTLENDİRME SEÇENEKLERİ BANKANIZIN İNSİYATİFİNDEDİR VE SİZE İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDE BELİRTİLEN TAKSİT MİKTARININ ÜZERİNDE TAKSİT SEÇENEĞİ SUNABİLİR. İNTERNET SİTESİ’NDEKİ TAKSİTLENDİRME KREDİ KARTINIZIN AYLIK HESAP KESİM TARİHİNDEN İTİBAREN, SİPARİŞ BEDELİ, TAKSİT ADEDİNE BÖLÜNEREK HESAPLANACAK VE BANKANIZCA HESAP ÖZETİNİZE YANSITILACAKTIR

 

MADDE 4: SATIN ALINACAK MALIN TESLİM ŞARTLARI VE TESLİM ŞEKLİ

4.1. Sözleşme Alıcı tarafından elektronik ortamda onaylanması ile yürürlüğe girer ve Alıcı’nın Satıcı’dan satın almış olduğu mal veya hizmetin Alıcı’ya teslim edilmesiyle ifa edilir. Mal, sipariş formunda ve işbu maddede Alıcı tarafından belirtilen adrese ve kişi/kişilere teslim edilir. Satıcı işbu sözleşmeden kaynaklanan yükümlülüklerini ürünü eksiksiz, sağlam, siparişte belirtilen nitelikleri haiz olarak, varsa kullanım kılavuzu ve garanti belgeleriyle birlikte teslim ederek tam anlamıyla yerine getirir.

4.2. Teslim anında Alıcı’nın veya Alıcı tarafından belirlenen kişinin/kişilerin belirtilen adreste olmamasından, adresin yanlış belirtilmesinden kaynaklı sebeplerle teslimin tamamlanamamasından ötürü hiçbir şekilde Satıcı’nın sorumluluğu bulunmaz. Alıcı, söz konusu durumlarda zararlarının tazmini için Satıcı’nın aleyhinde dava açma, hukuki süreç başlatma haklarından kayıtsız şartsız feragat eder.

Malın Teslim Edileceği Alıcı Adresi: [Alıcı’dan gelecek bilgiler doğrultusunda otomatik olarak doldurulmalı]

Teslim Edilecek Kişi(ler): [Alıcı’dan gelecek bilgileri doğrultusunda otomatik olarak doldurulmalı]

 

MADDE 5: TESLİMAT, TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI

5.1. Satıcı, İnternet Sitesi üzerinden aldığı siparişi, Ürün’ün ücreti banka hesaplarına ulaştıktan sonra işleme alır. Daha sonra Alıcı’ya bir onay maili göndererek Ürün/Ürünler Satıcı’nın anlaşmalı olduğu kargo şirketine verilir.

5.2. Satıcı, sipariş konusu mal veya hizmetin ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı haller saklı kalmak kaydıyla, mal veya hizmeti, Alıcı tarafından mal veya hizmetin sipariş edilmesinden itibaren 30 (otuz) gün içinde teslim eder. Alıcıya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla 10 (on) gün uzatılabilir. İnternet sitesinde “tahmini teslimat tarihi” şeklinde belirtilen ürünlerin, teslimat tarihi tahmini olarak belirtilmiş olup bu ifade herhangi bir taahhüt içermemektedir.

5.3. Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı Alıcı, Satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez.

5.4. Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcının yerinde olmamasından doğabilecek fazla kargo bedellerinden satıcı sorumlu değildir. Belirtilen günler içerisinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine info@zesty-nest e-posta adresi kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir.

5.5. Paketleme, kargo ve teslimat masrafları aksine bir hüküm yoksa Alıcı tarafından karşılanmaktadır. Kargo ücreti, sipariş toplam tutarına eklenmektedir.

5.6. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin Tüketici’nin tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

5.7. Malın Satıcı tarafından kargoya verilmesinden sonra ve fakat Alıcı tarafından teslim alınmasından önce Alıcı tarafından yapılan sipariş iptallerinde kargo bedelinden Alıcı sorumludur.

5.8. Sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde Satıcı bu durumu öğrendiği tarihten itibaren 5 (beş) gün içinde Alıcı’yı bilgilendirecek ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç 3gün içinde iade edecektir.

 

MADDE 6: CAYMA HAKKI

 • Alıcı, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, mal satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde cayma hakkının kullanıldığını Satıcı’ya bildirilmesi ve malın üzerinde mutat kullanımı aşan düzeyde bir hasar olmaması şartıyla, cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Satıcı’ya e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kutu/paket içeriğinin eksilmemesi ve ürünün yeniden satılabilir halde olması şarttır.
 • Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcı’ ya teslim edilen ürünün Satıcı’ ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal hükümlülükler iade edilemez. Alıcı’nın cayma bildiriminin satıcıya ulaştığı tarihten itibaren 15 gün içinde ürün bedeli Alıcı’ya iade edilir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli, EFT kesintisi ve sair masraflar Satıcı tarafından karşılanır.
 • Alıcı, ilgili bildirimi yapıp, internet sitesinde yer alan iade talep formunu doldurup satıcının iade adres bilgilerini alarak, cayma hakkını kullandığı tarihten itibaren 10 (on) gün içinde malı geri göndermesi gerekmektedir. Mal ile beraber faturasının, malın kutusunun, ambalajının, varsa standart aksesuarları, mal ile birlikte hediye edilen diğer ürünlerin de eksiksiz ve hasarsız olarak iade edilmesi gerekmektedir. Alıcı, cayma süresi içinde malı, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.
 • Cayma hakkının kullanılmasına ilişkin detaylı bilgi zesty-nest.com internet sitesinin iade başlığı altında yer almaktadır.
 • Alıcı cayma hakkı kapsamında iade edeceği malı Satıcı’ya Ön Bilgilendirme Formu’nda belirtilen Satıcı’nın anlaşmalı kargo şirketi ile ve belirtilen sürede gönderdiği sürece, iade kargo bedeli Satıcı’ya aittir. Alıcı’nın iade edeceği malı Ön Bilgilendirme Formu’nda belirtilen Satıcı’nın anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde, iade kargo bedeli ve malın kargo sürecinde uğrayacağı hasardan Satıcı sorumlu değildir.
 • Alıcı, İnternet Sitesi’nde sipariş durumunun “Hazırlanıyor” olarak gösterildiği ana kadar siparişini hiçbir gerekçe göstermeksizin ve hukuki/cezai sorumluluğu doğmaksızın iptal edebilecektir. Sipariş durumunun “Hazırlanıyor” olarak gösterilmesinin ardından yalnızca işbu Sözleşme’nin hükümlerine göre iade talebinde bulunulabilecektir.
 • İade hakkının kullanılması için süresi içinde Satıcı’ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kutu/paket içeriğinin eksilmemesi ve ürünün yeniden satılabilir halde olması şarttır. İade, ürünün orijinal ambalajında gerçekleştirilmelidir. Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş, orijinal ambalajı zedelenmiş ya da orijinal ambalajı bulunmaksızın iade edilmiş ve benzeri durumlardaki ürünlerin iadesi mümkün değildir.
 • Vergi Usul Kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için Alıcı’nın mal ile birlikte teslim edilen, Satıcı’ya ait 2 adet faturanın alt kısmındaki iade bölümlerini eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra imzalayarak bir nüshasını ürün ile birlikte satıcıya göndermesi diğer nüshasını da uhdesinde tutması gerekmektedir.

 

MADDE 7: CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI ÜRÜNLER

Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

 1. a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 2. b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
 3. c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

 1. d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
 2. e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
 3. f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 4. g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

 1. h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler

ı) Kampanya kapsamında satılan ürünler hiçbir suretle iade alınmamaktadır.

 

MADDE 8: UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

 • Alıcı, satın aldığı mal ve hizmetlerle ilgili şikâyetlerini Satıcı’ya doğrudan veya zesty-nest.com.tr veya [email protected] üzerinden iletebileceklerdir. Şikayetin, Satıcı’ya iletilmesi halinde Satıcı sorunun çözülmesi için mümkün olan tüm desteği sağlayacaktır.
 • İşbu sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda; Türk Mahkemeleri yetkili olup uygulanacak hukuk Türk Hukuku’dur.
 • Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerli olmak üzere her yıl Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar olan ihtilaflar için Tüketici işleminin yapıldığı veya Tüketici ikametgahının bulunduğu yerdeki İl veya İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise Tüketici işleminin yapıldığı veya Tüketici ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Mahkemeleri Yetkili olacaktır.