ZESTY NEST
ZESTY NEST

Uzun bir yolculuğun ilk adımı

Hayatımın her anını içimdeki çocuğa bağlı ve çocuklara aşık bir kadın olarak yaşadım. Bir yandan kariyerimi satış, pazarlama ve online kanallar üzerine inşa ederken; bir yandan da çocuklar için bir şeyler yapmanın hayalini kurdum. Projemin ilk tohumunu, hayallerim ve iç sesimi dinlemenin sonucu 2021 başlangıcında atmış bulundum.

İzlediğim bir filmde hamileliğinin son evresinde olan bir kadın karakter sayesinde yeni bir kavramla tanıştım. Kadının, doğacak çocuğunun odasını hazırlarken içeri giren annesine ‘Nesting’ döneminde olduğunu söylemesi üzerine filmi durdurup kelimenin anlamını araştırmaya başladım. Doğum zamanı yaklaşan annelerin, çocuklarına yuva kurma içgüdülerinin tetiklendiğini, bu nedenle fazla alışveriş̧ ve hazırlık telaşı yasadığını öğrendim.

Zesty Nest dijital platformunda organik, sürdürülebilir ve günlük kullanıma uygun tekstil ürünlerinin yanı sıra, kitap, oyuncak ve daha birçok ürünün satışını yapan markaları bulabileceksiniz. Blog kısmından uzmanların yazılarına ulaşabileceksiniz.

‘Güzellikler paylaştıkça çoğalır’ mottomuz ile çıktığımız yolda, hep birlikte yürümek dileğiyle…

YENİ YUVAMIZ ‘ZESTY NEST’E HOŞ GELDİNİZ!

’DOĞAYI SEVİYORUZ’’

Yalnızca çocuklarımıza karşı değil, parçası olduğumuz dünyaya karşı da sorumluluklarımızın bilincinde olmalıyız. Sizler için keyifli ve niş bir platform yaratırken, sorumluluklarımızı önceliklerimiz arasına aldık. Yaşamın özünü anlamak, doğaya daha yeşil bir perspektiften bakmak ve gelecek nesillere yaşanılabilir bir gezegen bırakmak için sürdürülebilirlik konseptini temel aldık ve yeni yuvamızı olabildiğince doğa dostu olarak inşa ettik.

İklim değişikliğinin sadece bugünün değil, yarınların da sorunu olduğunun farkındayız ve bunun için Zesty Nest olarak üzerimize düşeni yapmak için çok daha fazla sorumluluk almaya hazırız.

Kurucu
Yasemin Ergüder