SİPARİŞ, ÖDEME VE KARGO İŞLEMLERİ

SİPARİŞİM NE ZAMAN GELİR?

Kargonuz siparişinizi takiben 1-3 iş günü içinde kargoya verilir.  Kargo teslim süresi teslimat adresinize ve kargo şirketine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Resmî tatillere denk gelen kargo gönderimleri, takip eden iş gününde gerçekleştirilmektedir. Kargonuzun durumunu Hesabım-Siparişlerim adımından ya da size gönderilen kargo mailinden takip edebilirsiniz.

KARGOMU NASIL TAKİP EDEBİLİRİM?

Kargo bilgileriniz siparişinizi takiben, Zesty Nest platformuna kayıt olduğunuz mailinize gönderilir. Kargo durumunuzla ilgili değişiklikler SMS ve e-posta yoluyla tarafınıza iletilir. Kargonuzun durumunu Hesabım-Siparişlerim adımından da takip edebilirsiniz.

Kargonuzun durumunu daha detaylı görüntülemek için bu link üzerinden kargo takip kodunuzla işlem yapabilirsiniz.

ÖDEME FİYATINA KDV DAHİL Mİ?

Zesty Nest platformunda gördüğünüz tüm ürünlere, sepet tutarınıza ve yaptığınız tüm alışverişlere KDV dahil edilmektedir. 

KARGO ÜCRETİ NE KADAR?

Zesty Nest platformundan yaptığınız 400 TL üstü alışverişlerinizden kargo ücreti alınmamaktadır. 400 TL ve altı alışverişleriniz için kargo bedeli 30 TL’dir.

İPTAL VE İADE TALEPLERİ

SİPARİŞİMİ İPTAL EDEBİLİR MİYİM?

Siparişinizi oluşturduğunu an ile siparişinizin kargoya verildiği an arasında iptal hakkınız bulunmaktadır.  Ürününüzü; Hesabım-Siparişlerim adımından “İptal Et” butonu aktif ve görünür durumda ise bu butonu kullanarak iptal edebilirsiniz.

“İptal Et” butonu görünür değil ise iptal işlemi yapılamamaktadır. Bu durumda paket size ulaştığında iade koşulları kapsamında, iade talebi oluşturabilir veya dilerseniz kargo poşetinizi açmadan; ürününüzü teslim almadan geri gönderebilirsiniz. Ürün bizim tarafımıza ulaştığında ve talebiniz onaylandığında ücret iadeniz yapılabilecektir. 

İade adımları ve koşulları hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

“İptal Et” butonunun aktifliği siparişinizin durumuna ve/veya gönderen tedarikçiye göre değişebilmektedir.

ÜRÜNÜMÜ NASIL İADE EDEBİLİRİM?

Ürününüzü; Hesabım-Siparişlerim adımından “İade Et” butonuna tıklayarak iade sürecine başlayabilirsiniz. Ürünü tüm aparatlarıyla eksiksiz hasarsız ve etiketi üstünde bir şekilde paketledikten sonra anlaşmalı kargo şirketine teslim edebilirsiniz. Ürünü teslim ettikten sonra gönderi kodunuzu almayı unutmayın.

İADE KOŞULLARI NELERDİR?

Ürün iadelerinde 14 günlük iade hakkı süresinin dolmamış olması gerekmektedir.

Tarafınıza ulaşan ürünlerin kullanılmamış, zarar görmemiş durumda olması ve son kullanma tarihi olan ürünlerin kullanım süresinin geçmemiş olması zorunludur.

Ambalajlı ve koruma bantlı ürünlerin açılmamış ve koruma bantlarının sökülmemiş olması öte yandan etiketli ürünlerin etiketlerinin de üzerlerinde olması gerekmektedir.

İade talebinize ilişkin detayları incelemek için Mesafeli Satış Sözleşmesi’ne göz atabilirsiniz.

İADE İŞLEMİNİ GERİ ALABİLİR MİYİM?

İade işleminizi başlatıp iade etmekten vazgeçerseniz, ürünü bize kargolamamanız yeterli olacaktır. 

ÜRÜNÜMÜ HANGİ KARGO FİRMASI İLE İADE EDEBİLİRİM?

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nde yapılan değişiklik nedeniyle hasarlı veya hatalı ürünler dışında iade işlemlerinize ait ödemeler tarafınıza aittir. Hasarlı ya da hatalı gönderimlere dair iade işleminizi dilediğiniz kargo firması aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

ÜRÜN İADEMİ ANLAŞMALI OLMAYAN BAŞKA BİR KARGO ŞİRKETİYLE YAPABİLİR MİYİM?

Zesty Nest platformundan satın aldığınız ürünleri anlaşmalı kargo şirketinden başka bir firmayla ve alıcı ödemeli gerçekleştirmeniz durumunda, bu tutar tarafınıza iade edilecek tutardan düşülerek gerçekleştirilir.

FATURAMI KAYBETTİM, NASIL İADE YAPABİLİRİM?

Faturanız siparişinizi takiben, Zesty Nest platformuna kayıt olduğunuz mailinize gönderilir. Faturanızı kaybetmeniz durumunda [email protected] adresine mail atarak faturanızı yeniden talep edebilirsiniz.

İPTAL VE İADE ARASINDA NE FARK VAR?

İptal butonu; sipariş verdiğiniz an ile siparişinizin Zesty Nest tarafından onaylanıp, kargoya verilene kadar geçen sürede aktif olmaktadır. İptal butonu pasif duruma geçene kadar 14 günlük iade hakkını süreniz bulunmaktadır.

İade butonu; siparişinizin durumu kargoya verildi olarak güncellendiğinde aktive olmaktadır. Bu sırada iptal butonu pasif duruma geçmektedir. Faturalandırmanın ardından 14 günlük iade hakkı sürenizin dolmasını takiben iade butonu pasif duruma geçmektedir.

İPTAL VE İADE TAKİBİ

SİPARİŞİMİN NEDEN İPTAL EDİLDİĞİNİ NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

Sipariş iptaliyle ilgili bilgi, sipariş sahibinin üyeliği sırasında kayda alınan e-posta adresine gönderilir. Siparişlerinizin banka tarafından onaylanabilmesi için bankanızda ve Zesty Nest’te kayıtlı kişisel bilgilerinizi güncel tutmanızı öneririz.

Siparişinizin onaylanmamasının nedenleri şunlar olabilir;

Ödeme Tipi Kaynaklı:

Ödeme tipi kaynaklı sipariş iptalleri için öncelikli olarak ödeme yaptığınız banka yetkilisiyle görüşmeniz gerekmektedir.

Eğer çözüme ulaşamazsanız buraya tıklayarak sorunu bize bildirebilirsiniz.

Tedarik Sonucu:

Ürününüzün tedarik edilememesi durumunda iptal edilmiş olabilir.

Bir üründen toplu/çoklu sipariş verilmesi veya farklı kullanıcı adı, rumuz, kimlik ve iletişim bilgileri ile verilen siparişlerde fatura adresi, teslimat adresi, ödeme bilgisi, ticari unvanı, vergi numarası gibi unsurların aynı olması durumunda Zesty Nest siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.

BİLGİM DIŞINDA ÜRÜNÜM İPTAL EDİLDİ.

Sipariş iptaliyle ilgili bilgiler, sipariş sahibinin üyeliği sırasında kayda alınan e-posta adresine gönderilir. Siparişlerinizin banka tarafından onaylanabilmesi için bankanızda ve Zesty Nest’te kayıtlı kişisel bilgilerinizi güncel tutmanızı öneririz.

İADE TALEBİM NEDEN REDDEDİLDİ?

İade talebi onay süreci satıcı, ürün ve garanti koşullarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 

Talebinizle ilgili durumu Hesabım-İade Taleplerim sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

İADE BAŞVURUMUN DURUMUNU NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

İade başvurunuzla ilgili detaylı bilgiye Hesabım-İade Taleplerim adımından ulaşabilirsiniz. Ayrıca, iade talebiniz kabul veya reddedildiğinde e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır.

ÜRÜN İADE / İPTAL ETTİM, PARAMI NASIL GERİ ALABİLİRİM?

İptal ve iade işlemleri online olarak gerçekleşmektedir.

Siparişinizi kargoya verilmeden önce iptal ettiğiniz takdirde ödemeniz bankanıza bağlı olarak direkt tarafınıza aktarılacaktır.

Diğer tüm iade işlemleri için süreci Hesabım-Siparişlerim sayfasından “İade Et” butonuna tıklayarak başlatabilirsiniz. İşleminizi takiben iade ettiğiniz ürünler Zesty Nest’e ulaşıp, geçerli olarak onaylandığı takdirde ödemenizin tarafınıza aktarım süreci başlatılır. İade işlemleri, kredi kartları ile yapılan ödemelerde 1-3 iş günü içerisinde, debit (bankamatik) kartlar ile yapılan ödemelerde ise 7-14 iş günü içerisinde bankanıza bağlı olarak kart hesabına yansımaktadır.

KARGOM ELİME ULAŞMADAN İADEYE DÜŞTÜ, NE YAPMALIYIM?

Siparişinizi, adresinizde bulunamadığınız için teslim alamamış olabilirsiniz. Kargonuzu, Hesabım-Siparişlerim sayfasından takip edebilirsiniz. Sürecin bu şekilde uygulanmadığını düşünüyorsanız bize ulaşabilirsiniz veya dilerseniz tekrar sipariş verebilirsiniz.

Siparişiniz, bize teslim edildikten sonra iade süreciniz başlatılır, onaylanmasını takiben 1 iş günü içerisinde ücret iadesi yapılır. Bankanızın bu tutarı kart veya banka hesabınıza yansıtma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterir.

KARGO FİRMALARININ TESLİM SÜRECİ

Teslim süreci, talebinizin onayını takiben anlaşmalı kargo şirketine devredilir. Süreç takibi için mailinize gelen bildirim üzerinden takip edebilirsiniz.

İki ziyarette de teslimat adresinde kimseye ulaşamazlarsa kapıya bir pusula bırakırlar veya mesaj gönderirler. Bilgilendirmede size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonu bulunur.

Kargo şubesi paketinizi 3 gün boyunca şubede bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir.

KARGO İŞLEMLERİ

KARGO FİRMASI İADE GÖNDERİMİ ALMAYA GELMİYOR, NE YAPMALIYIM?

İade talebinizi oluşturduktan sonra anlaşmalı olduğumuz kargo şirketine ulaşarak, adresinize kargo görevlisi talep edebilir, ya da size en yakın kargo şubesine giderek paketinizi iade kodunuz ile birlikte teslim edebilirsiniz.

İADE / ARIZA BAŞVURUSU İÇİN VERİLEN KARGO GÖNDERİ KODUYLA İLGİLİ SORUN YAŞIYORUM.

İade taleplerinde ürün gönderimi için verilen kargo gönderi kodları, kargo firmalarının sistemlerinde 7 gün boyunca geçerlidir.

7 gün içinde gönderim yapmadığınız durumda, cayma hakkınız olan 14 günlük süreniz dolmamış ise [email protected] adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tekrar kargo gönderi kodu alabilmeniz için ürününüzün, mesafeli satış sözleşmesi imza tarihi itibariyle 30 günlük süresinin geçmemiş olması gerekir. Eğer bu süre geçtiyse herhangi bir işlem yapılamamaktadır.

Ürününüzle ilgili iade başvurusunu Hesabım-Siparişlerim adımından yapabilir, arıza başvurusu için [email protected] mail adresinden bizlere ulaşarak yapabilirsiniz. Başvurunuzun ardından paylaşılan kargo kodu ile ürününüzü ücretsiz olarak siparişinizin gönderilmiş olduğu adrese gönderebilirsiniz.